Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Pilates Kursu Fiyatları

Pilates Kursu FiyatlarıSon yıllarda sayısı giderek artan pilates kursları hem form tutmak hem de sağlıkla ilgili nedenlerde her cinsiyetten ve yaştan kişinin ilgisini cezbediyor

Pilates kursu fiyatları eğitmenin özelliklerine, kurs yerinin sunduğu ekstra hizmetlere, kurs yerine göre değişkenlik gösteriyor.


En Popüler Egzersiz Tekniği

15.000’den fazla eğitmen ve 11 milyon müdavimı ile Pilates 2001’den bu yana en hızlı gelişen fiziksel egzersiz durumunda. Bir moda gibi görünüyor ama anlaşılır nedenleri var. Güvenli ve vücuda fazla stres yüklemeden tüm katılımcılarda gözle görülür ve sonuçlar verebiliyor. Kas yapan ya da hızlı kilo verdiren sistemlerin aksine pilates düzgün ve uzun kaslar verir ve istikrarlı kalori dengelemesiyle dersten 30 dakika sonra patlayana kadar yemek yeme arzusuyla bırakmaz. Ayrıca pilatesin temel ilkeleri olan nefes alma, odaklanma, kontrol, hassasiyet ve akış birçok kişiyi cezbeden konulardır.

Bütün bunlar bir yana, sizin ilk pilates dersiniz için sadece arzuya ve disipline ihtiyacınız var.

Pilates Kursları genellikle yeni başlayanlar ve ileri düzey olarak iki aşamalıdır. Fizyoterapi desteği, hamilelikte pilates gibi durumlar için özel kurslar almak mümkündür ve ayrıca değerlendirilir.

Pilates ile büyük kas grupları yanında küçük kas gruplarını da harekete geçirerek öncelikle duruş bozuklukları ve doğru nefes alıp verme gibi konularda sorunlarınıza çözüm olabilecek aletlerle yapılan bir egzersiz programına başlamış bulunursunuz.

Bir Pilates Dersinin Ortalama Fiyatı

Pilates Kurs FiyatlarıTeke tek kurslar daha pahalı olurken grup olarak yapılan kurslar daha uygun fiyatlarda oluyor. Küçük gruplarda bile özel kurs almaya göre fiyat çok fark eder.  Eğitmenle teke tek kurs alacağınız dersin saat fiyatı ortalama 100 TL’dir. Grup pilates dersi almak isteyenler ise 12 derslik bir paket için 210 lira ödüyor.  

Özellikle yeni başlayanlar için firmaların zaman zaman yaptığı kampanyaları yakalayarak 5 dersi 30 liraya kadar inen fiyatlarla almak da mümkün. Nefes alma egzersizleri ve içsel bir bakışa yönelik yanları nedeniyle bazı kurs merkezleri pilates kursları ile yoga kurslarını birleştirmektedir. Kurs seçerken ilgi alanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun seçenekler sunan yerleri düşünmelisiniz.

 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
23 Mart 2018 - 18:14
Son Yorumlar
  • belgin
    studyo acmak icin yasal altyapi nedir jimnastik federasyonu ve spor bakanligimi ruhsa... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Ürün Fiyatları
Pilates Malzeme FiyatlarıPilates Malzeme FiyatlarıSpor salonlarında ve standartlara uygun pilates kurslarında bu aletleri rahatlıkla bulabileceğiniz gibi...
Anket
Pilates Kursu seçerken neye dikkat edersiniz?
 
Faydalı Bilgiler
Evde Pilates Yaparken DikkatEvde Pilates Yaparken DikkatAlınan fazla kilolar, hareketsizlikten kaynaklanan vücut ağrıları veya hızlı kilo alıp verme yüzünden vücutta oluşan...
İlk Pilates Dersiniz İçin Tavsiyelerİlk Pilates Dersiniz İçin TavsiyelerEğitmeninizin varsa özel durumlarınızı bildiğinden emin olun. Boyun tutukluğunuz..
Pilates Kursunda Ne Giyilir?Pilates Kursunda Ne Giyilir? Stüdyoya sokak ayakkabısı ile girilmesine izin verilmez. Temiz çorap ya da çıplak ayak tercih edilir.
Pilates Stüdyoları’nda Uyulması Gereken KriterlerPilates Stüdyoları’nda Uyulması Gereken Kriterler Kulanım alanı 8 m2’den az olmamak üzere en az bir soyunma odası..
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 3 konuk çevrimiçi

Seo
Seo

Pilates Seti
Pilates Seti
Pilates topu, çemberi, minderi, bandı ve diğer aletleriyle birbirinden ayrılmaz bir bütün.
Pilatesin Faydaları
Pilatesin Faydaları
Zihinsel ve bedensel rahatlama sağlayan pilates ile hem sağlıklı hem de formda bir görünüm kazanın.
Pilates Topu
Pilates Topu
Genellikle 65cm olan pilates topu ile sırt ve bel egzersizleri gibi temel hareketleri yapabilirsiniz.
Konsantrasyon
Konsantrasyon
Pilates sadece belli hareketler bütünü değil yüksek konsantrasyon isteyen güçlü bir felsefedir.
Pilates Minderi
Pilates Minderi
Mat ve köpük olmak üzere iki seçeneğe sahip minderlerden size en uygun olanı seçin.
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Tüm Hakları Saklıdır © 2012-2015 Pilates Kursları